Yeni Keşfimiz : Panda ile Fırtına Tatlısı

panda_dondurma

Panda Dondurma

Yaz boyunca çocuklarla neredeyse her gün dondurma yedik. İçinde koruyucu olanlardan özellikle uzak durmaya çalıştık. Eşim bir süre değişik meyvelerden evde dondurma yaptı. Evde yapılan dondurmayı hızlı eridiği için evdeyken yiyebildik. Dışarıdayken de renkli olanlarda uzak durmaya çalıştık; İçimde onların sağlıklı olmadığı yönünde bir his var. Çoğu zaman kendi dondurma seçimlerini çocuklar yaptığı için stresli dakikalar yaşadığımız oldu. Ne kadar da onları kendimizce doğru yönlendirmeye çalışsak da reklam ve ambalaj onların seçimlerinde oldukça etkili.

Ama bu akşam hem farklı hem de çok eğlenceliydi. Yine yemekten önce başlayan dondurma yeme isteklerini yemekten sonraya ertelemeyi başardık. 

Çocukların tercihi Panda Maraş Kesme Dondurma oldu. Daha önce de beğenerek yemişlerdi, üstelik renkli değil ve ambalajı da çocuklar için çok çekici değil. 

Dondurmayı  derin dondurucudan çıkartırken aklıma bu dondurmayla nasıl bir tatlı yaparım düşüncesi takıldı. Buzdolabını açtım, biraz bakındıktan sonra gözüme Bursa’dan aldğımız kestane püresi takıldı ve çocuklara “Size sürprizim var!” dedim.

panda_dondurma
Panda Maraş Kesme Dondurma

Panda Maraş Kesme dondurmayı servis yapmak çok kolay, zaten kesilmiş ve dilimlenmiş şekilde paketlenmiş. Kötü olan kısmı içinde sadece 6 parça var. 🙁

Birer tane tabaklara koyduktan sonra kestane püresi ile gülen yüz yaptım. Bizimkilerin çok hoşuna gitti.

panda_dondurma
Panda Maraş Kesme Dondurma

Tadına dayanamayıp dondurmanın üzerine biraz daha püre koydular, ben de püre çok tatlı gelir diye kaşıkla üstten dondurma ile birlikte karıştırmaya başladım,  macun kıvamına geldi, çocuklar biran önce dondurma yemek istediği için hızlı karıştırmıştım, tıpkı fırtına gibi.

Ve karşınızda muhteşem “Fırtına Tatlısı”

panda_dondurma
Panda Maraş Kesme Dondurma

Bizimkiler bayıldı, birer tane daha yediler.  

Çocuklara boğazları ağrımasın diye her dondurmadan sonra muhakkak su içiriyoruz.  Size de tavsiye ederim.

Videomuzu izlemeyi unutmayın 🙂

Sağlıklı ve mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle

Hoşça kalın.

 

 

Toplam Ziyaret: 1782 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir