Yeni Keşfimiz : Panda ile Fırtına Tatlısı

panda_dondurma

Panda Dondurma

Yaz boyunca çocuklarla neredeyse her gün dondurma yedik. İçinde koruyucu olanlardan özellikle uzak durmaya çalıştık. Eşim bir süre değişik meyvelerden evde dondurma yaptı. Evde yapılan dondurmayı hızlı eridiği için evdeyken yiyebildik. Dışarıdayken de renkli olanlarda uzak durmaya çalıştık; İçimde onların sağlıklı olmadığı yönünde bir his var. Çoğu zaman kendi dondurma seçimlerini çocuklar yaptığı için stresli dakikalar yaşadığımız oldu. Ne kadar da onları kendimizce doğru yönlendirmeye çalışsak da reklam ve ambalaj onların seçimlerinde oldukça etkili.

Ama bu akşam hem farklı hem de çok eğlenceliydi. Yine yemekten önce başlayan dondurma yeme isteklerini yemekten sonraya ertelemeyi başardık. 

Çocukların tercihi Panda Maraş Kesme Dondurma oldu. Daha önce de beğenerek yemişlerdi, üstelik renkli değil ve ambalajı da çocuklar için çok çekici değil. 

Dondurmayı  derin dondurucudan çıkartırken aklıma bu dondurmayla nasıl bir tatlı yaparım düşüncesi takıldı. Buzdolabını açtım, biraz bakındıktan sonra gözüme Bursa’dan aldğımız kestane püresi takıldı ve çocuklara “Size sürprizim var!” dedim.

panda_dondurma
Panda Maraş Kesme Dondurma

Panda Maraş Kesme dondurmayı servis yapmak çok kolay, zaten kesilmiş ve dilimlenmiş şekilde paketlenmiş. Kötü olan kısmı içinde sadece 6 parça var. 🙁

Birer tane tabaklara koyduktan sonra kestane püresi ile gülen yüz yaptım. Bizimkilerin çok hoşuna gitti.

panda_dondurma
Panda Maraş Kesme Dondurma

Tadına dayanamayıp dondurmanın üzerine biraz daha püre koydular, ben de püre çok tatlı gelir diye kaşıkla üstten dondurma ile birlikte karıştırmaya başladım,  macun kıvamına geldi, çocuklar biran önce dondurma yemek istediği için hızlı karıştırmıştım, tıpkı fırtına gibi.

Ve karşınızda muhteşem “Fırtına Tatlısı”

panda_dondurma
Panda Maraş Kesme Dondurma

Bizimkiler bayıldı, birer tane daha yediler.  

Çocuklara boğazları ağrımasın diye her dondurmadan sonra muhakkak su içiriyoruz.  Size de tavsiye ederim.

Videomuzu izlemeyi unutmayın 🙂

Sağlıklı ve mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle

Hoşça kalın.

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1755 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com