Yeşil Çay ve Faydaları

yesil_cay

Yeşil Çay ve Faydaları

Merhaba,

Tatilin bitmesine sayılı günler kala kilo vermek için son çırpınışlarımızı yapmaya devam 🙂 Kışın daha az hareket, daha kalorili yiyecekler derken kiloları vermek kolay olmuyor. O yüzden son bir hırs koştum aktara ve “yeşil çay ” aldım. Yeşil çayı normalde de içiyorum ama hep paket alıyordum. En iyisi doğalını almak dedim bu sefer 🙂 Bilindiği gibi yeşil çay gelmiş geçmiş en iyi metabolizma hızlandırıcı.

Yesilcayli pamuk
Yesilcaylı pamuk

Bağırsaklarınızı çalıştırıp  kilo vermede daha az sıkıntı yaşamanızı sağlıyor. 1 tatlı kaşığı yeşil çayı kaynamış suya atın ve biraz bekleyin ki demlensin. Sonrasında süzüp içebilirsiniz.

image

Ayrıca kalan otları atmayın onlar içerisinde müthiş bir fayda barındıyor. İki tutam pamuğu cezvenin dibinde kalan yeşil çaya batırıp göz kapağınızın üstüne yerleştirin. Göz çevresini onarmada bire bir 🙂 Doğanın bize sağladığı faydalar saymakla bitmez. Bu haftalık bu kadar:)

Haftaya görüşmek üzere:)

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1147 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/