YOL – Metin Hara

YOL – Metin Hara Kitap Yorumu

Hani meşhur bir söz vardır “bir kitap okudum hayatım değişti”.  Bu kitap için çok iddialı gelecek ama benim bakış açım değişti. Yani bakınca sıradan bir kişisel gelişim kitabı olarak görünebilir ama asla öyle bir kitap değil. Mesleğim gereği insanlara yardım eden kitaplara ilgim vardır. Ama belki de pek çoğumuzun yaşadığı gibi aldığımız kitaplar hayal kırıklığı yaşatmıştır. Yani çok şey vaadeder ama tek cümleyle “inanırsak olur benceeee”  formatında bir kitap çıkar. Dersiniz ki “bu kadar sayfada anlattığı 3 cümle, nasıl 3 cümle üzerine bu kadar yazı yazılabilir ki?”

Neyse efendim, bu kitap onlardan değil. Anlattıklarını uygularsan hayatında bir faydasını görmemen mümkün değil. Kolay, uygulanabilir yöntemler var.

Metin Hara aslında bir fizyoterapist. Ama özellikle doğu felsefesi ve tamamlayıcı tıp eğitimleri almış. Youtube’dan videolarına rastladım öncelikle ve kitabı sonradan satın aldım. Anlattıkları ilgimi çekti çünkü.

Kitapta ne anlatıyor? İlk sayfalarda beyin dalgalarını anlatıyor ve nasıl alfa beyin dalgasına geçebileceğimizi anlatıyor. Sonraki sayfalarda nefes egzersizleriyle beyin dalgamızı değiştirmeyi, ki enerji topu yapılmasını, çakraları ve geçmişi temizleme meditasyonlarını anlatıyor.

Yani kısaca diyebilirim ki okuduktan sonra evde kendi kendinize uygulamayla bile güzel sonuçlar alabileceğiniz yöntemler olan güzel bir kitap. Kitap 2014 yılında Destek Yayınları tarafından çıkarılmış. Bir çok kitapçıda bulabilirsiniz. Satış fiyatı 25 TL

Herkese tavsiye olunur.

Sevgilerimle……

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 2 Ortalama: 3.5]

Toplam Ziyaret: 1143 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirKadriye Koba

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Arda ve Ezgi’nin annesi, Ankara’da yaşayan bir Bursa’lı, yay burcu bir Psikolojik Danışman. Gezmeyi okumayı yeni şeyler denemeyi çok severim. Genelde pozitif, arkadaş canlısıyım. Yeni insanlar tanımaya bayılırım. Ama bu hayatta en çok anne olmayı sevdim. Çocuklarımla birlikte olmayı çok seviyorum. Onlarla çok eğleniyoruz.

İnsanların özellikle de kadınların kendilerini daha çok sevmelerine yardımcı olmak gibi kendimce bir misyonum var. Kadınların kendi değerlerinin farkında olmadıklarını ve bu yüzden mutlu olamadıklarını düşünüyorum. Kendini sevmekle başlar her şey. Önce kendini sevmelisin ki başkalarını da sevebilesin. Ve bugün kü ortamda en çok ihtiyacımız olan şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum.

Bir ailede kadın iyiyse o ailenin diğer fertleri de iyi. Ama kadın sorun yaşıyorsa o aile sorunlu oluyor. Hele ki çocuklar üzerinde annelerinin etkileri inanılmaz. Bu yüzden önce biz kadınlar mutlu olmalı ve kendimizi sevmeliyiz ki mutluluk saçabilelim. Bu gibi düşüncelerle www.bizkimizkadiniz.blogspot.com ‘u açtım ve bir süredir burada yazıyorum.,Kadın olmak sadece zayıf olmak, güzel olmak, makyaj, moda, kozmetik gibi şeyler değil. Onlarda önemli tabi ama kişisel gelişimimiz de çok önemli.
Bundan sonra bu sayfalarda sizlerle buluşup deneyimlerimi paylaşacak olmak benim için mutluluk verici.
Sevgilerimle…….

Web sitesi: http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/