YOL – Metin Hara

YOL – Metin Hara Kitap Yorumu

Hani meşhur bir söz vardır “bir kitap okudum hayatım değişti”.  Bu kitap için çok iddialı gelecek ama benim bakış açım değişti. Yani bakınca sıradan bir kişisel gelişim kitabı olarak görünebilir ama asla öyle bir kitap değil. Mesleğim gereği insanlara yardım eden kitaplara ilgim vardır. Ama belki de pek çoğumuzun yaşadığı gibi aldığımız kitaplar hayal kırıklığı yaşatmıştır. Yani çok şey vaadeder ama tek cümleyle “inanırsak olur benceeee”  formatında bir kitap çıkar. Dersiniz ki “bu kadar sayfada anlattığı 3 cümle, nasıl 3 cümle üzerine bu kadar yazı yazılabilir ki?”

Neyse efendim, bu kitap onlardan değil. Anlattıklarını uygularsan hayatında bir faydasını görmemen mümkün değil. Kolay, uygulanabilir yöntemler var.

Metin Hara aslında bir fizyoterapist. Ama özellikle doğu felsefesi ve tamamlayıcı tıp eğitimleri almış. Youtube’dan videolarına rastladım öncelikle ve kitabı sonradan satın aldım. Anlattıkları ilgimi çekti çünkü.

Kitapta ne anlatıyor? İlk sayfalarda beyin dalgalarını anlatıyor ve nasıl alfa beyin dalgasına geçebileceğimizi anlatıyor. Sonraki sayfalarda nefes egzersizleriyle beyin dalgamızı değiştirmeyi, ki enerji topu yapılmasını, çakraları ve geçmişi temizleme meditasyonlarını anlatıyor.

Yani kısaca diyebilirim ki okuduktan sonra evde kendi kendinize uygulamayla bile güzel sonuçlar alabileceğiniz yöntemler olan güzel bir kitap. Kitap 2014 yılında Destek Yayınları tarafından çıkarılmış. Bir çok kitapçıda bulabilirsiniz. Satış fiyatı 25 TL

Herkese tavsiye olunur.

Sevgilerimle……

Toplam Ziyaret: 1171 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 2 Ortalama: 3.5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir