Yves Rocher Quelques Notes d’Amour EDP

Merhaba,

Bugün sizlere severek kullandığım Yves Rocher Quelques Notes d’Amour parfümden bahsedeceğim. Öncelikle Yves Rocher’nin birkaç parfümünü sürekli olarak kullandığımı belirtmek istiyorum. Ve bu parfümde benim sürekli alacaklarım arasında yerini aldı bile.

Parfüm konusunda herkesin farklı bir zevki olduğundan tarzını bilmediğiniz bir insana tavsiye vermek çok mantıklı bir yaklaşım gibi gelmiyor bana. Kimi baharatlı, kimi vanilyalı, kimi çiçeksi, kimi şekerli kokulardan hoşlanıyor. Ben kendimi çok sınırlamasam da, baharatlı, çok ağır şeylerden hoşlanmıyorum. Genelde hafif kokuları tercih ediyorum. Yaz mevsimine başladığımız bugünlerde, yaz akşamlarında kullanabileceğim özel bir kokum olsun diyorsanız bence bu parfüme şans vermelisiniz. Bu parfümü almaya karar verirken Yves Rocher mağazasında bileğime sıkıp bir 15 dk gezdikten sonra almaya karar verdim. Bunu yapmamdaki amaç hem kalıcılığını test etmek hemde parfümün alt notalarında ki kokularının açığa çıkıp oturmasını beklemek istememdi. Sizlere de hemen ilk sıktığınızda karar vermemenizi özellikle tavsiye ediyorum.

İçeriğini merak edenler için sitesindeki bilgiyi aktarmak istiyorum:

İlk görüşte aşkın tutku ve arzularından ilham alan kadın parfümü, zengin ve benzersiz içeriğiyle aşkın çok yönlü karmaşık duygularıyla tanıştırıyor.

Quelques Notes d’Amour, Şam Gülünün bal aromalı çiçeksi kokusuyla dişiliği alevlerken, Guayak Odunun yumuşak ve hafif dumanlı notalarıyla aşkın olgunlaşma evresini sunuyor. Kara Buhur ile daha tatlı ve dengeli bir yapıya ulaşan parfüm aşkı romantizmle buluşturuyor.

Aşkın zamansızlığını sembolize etmek için şık görümlü şişesinde ölümsüz bir kalp barındıran Quelques Notes d’Amour, çiçeksi ve odunsu notaların uyumuyla aşkın her aşamasını teninizde ve ruhunuzda yaşatıyor. 

Bana göre; içeriğindeki kokular çok güzel harmanlanmış ve kalıcılığı ortanın üzerinde bir parfüm çıkmış ortaya. Şişesinde çok aman aman bir albeni olmasa da sade bir şıklık sunuyor. Ambalaj olarak sadece 50ml olarak piyasaya sunulmuş. Doğum gününüzün olduğu aylarda 2 adetini bir fiyatına alabiliyorsunuz. Mağaza fiyatı 135 TL.

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Toplam Ziyaret: 2449 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 12 Ortalama: 3.6]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir