Zayıf Görünme İpuçları

Kışın kalın kazakların, kat kat giysilerin altında kamufle olan kilolar, yaz aylarında maalesef saklanacak yer bulamazlar. Hayaller incecik vücutla bikini sezonunu açmakken, gerçekler öyle olmayınca moraller de haliyle biraz bozulur. En kötüsü de aylar süren sıkı diyetin sonunda inatla gitmek bilmeyen son kilolardır. Birçok kadın gibi senin de böyle sorunların varsa, bu bunu fazla dert etme.Çünkü bilinçli giyinerek zayıf görünebilirsin!

Aynaya baktığında kendini fit görmek istiyorsan, birkaç püf noktasını aklından çıkarmamalısın. Dünyadaki birçok kadının yararlandığı zayıf görünme ipuçlarını uygulamak, mutlaka senin de işine yarayacaktır.

İnce görünmenin birinci kuralı, daha uzun bir duruş sergilemektir. Bunun için de seçtiğin renklere ve desenlere dikkat etmelisin. Öncelikle bilmelisin ki, vücudunu değişik renkler ve desenlerle bölmemen gerekiyor. Tek renkten oluşan sade bir giysinin bütünlüklü görüntüsü, seni daha uzun ve dolayısıyla daha ince gösterecektir.

Zayıf görünmek için sürekli siyahlara bürünmek zorunda olmadığını da aklından çıkarmamalısın. Siyahın zayıf gösteren etkisi herkes tarafından bilinir ama başka renklerin de benzer etkileri vardır. Koyu kahveler, lacivert hatta saks rengi giymekten çekinme. Koyu bordo, vişne çürüğü de cesurca seçeceğin renkler arasında yer alabilir.

Seçtiğin giysinin desenleri ne kadar büyükse, sen de o kadar kilolu görünürsün. Dolayısıyla seçeceğin kumaşlar mümkün olduğunca düz, desensiz olsun. Düz renk giymekten sıkıldıysan, zarif küçük desenleri tercih edebilirsin. Fakat küçük de olsa geometrik şekillerden uzak durmanı öneriyoruz. Enine çizgiler, seni enine geniş gösterecektir; yani boyunu uzun gösterecek dikey çizgileri rahatlıkla kullanabilirsin.

Mini etek boyu uzun gösterir ama üst bacak bölgen kalınsa, diz boyunda veya daha uzun etekleri tercih etmelisin. Bu sayede kalın olan kısımları kolayca kamufle edebilirsin. Pilili ve büzgülü etekler yerine kalem etekleri dene. Maksi elbiseler ve etekler de özellikle bahar ve yaz aylarında kurtarıcı giysilerin arasında yer alabilir.

Diz altında biten cepli kapriler, kilo gizlemek için kadınların sık sık tercih ettiği kadın pantolon modelleri arasında yer alır. Kalçalarında fazlalık olduğunu düşünüyorsan, arka ceplerin bu fazlalıkları gizlediğini aynada sen de fark edeceksin. Ayak bileklerin kalın değilse, yaz boyunca kaprileri t-shirt’lerle kombinleyerek rahatlıkla giyebilirsin.

Vücudunun her yeri normal, sadece göbek sorunun varsa işin çok daha kolay. Göğüs altından genişleyen elbiseler, karın bölgesi drapeli bluzler tam sana göre. Uzun tunikler, pelerin üstlerle de göbek bölgeni gizleyebilirsin. Akıcı ve yumuşak yerine sert ama vücudu saran kumaşlar tercih edebilirsin. Kalın kemerleri kullanabilirsin; özel bir kıyafet için düzleştirici korse giymen de mümkün olabilir.

Zayıf Gösterebilecek İpuçları - İnfografik
Zayıf Gösterebilecek İpuçları

Üst gövden “elma” tabir edilen vücut tipindeyse, bisiklet yakalardan uzak durup V yakalara yönelmelisin. V yakanın dekoltesiyle vücudunun görüntüsüne derinlik katmak, zayıf görünme ipuçları içinde en çok bilinen kurallardan biridir. Seçeceğin kıyafetlerle dikkatleri geniş olan omuz ve kol bölgesinden uzaklaştırabilirsin. Şık ve dar bir pantolon ve topuklu ayakkabı ile bunu başarabilirsin.

Birçok kadının dört gözle beklediği yüksek belli pantolonlar son yıllarda vitrinlerde daha çok görülmeye başladı. Yüksek belli boru paça pantolon, bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterdiği için görüntüde sihirli bir etkiye sahiptir. Uygun bir gömlek ya da t-shirt ile kombinleyerek kullanacağın yüksek belli pantolonu yüksek topuklarla çok daha şık hale getirebilirsin.

Kuralı sakın unutma, sadelik zayıf gösterir! Bir rengin iki tonunu içeren uzun elbiselerle olduğundan çok daha ince görünebilirsin. Önemli olan şey, fazlalıkları doğru gizleyerek görünümde hoşluğu yakalamaktır.

 

Toplam Ziyaret: 392 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir