Ziyba Çekici Edp 100 ml

Herkese merhaba,

Bugün sizlere Ziyba Çekici  parfümden bahsetmek istiyorum.  Eskişehir firması olan Odak parfümeri’nin kendi markası Ziyba’nın Ziyba Çekici, Ziyba Süslü, Ziyba Ziiynet olmak üzere 3 adet bayan, Ziyba Egemen olmak üzere de 1 adet erkek parfümü bulunmakta.

Tüm parfümleri  Edp olarak 100 ml’lik benzer şişelerde satıılmakta. Tek farkları üzerlerinde yazan isimlerinin renkleri. Ziyba Çekici mavi renkte, Ziyba Ziynet yeşil renkte, Ziyba Süslü pembe renkte yazılmışken. Ziyba Egemen Siyah olarak şişelenmiş.

Ben iki çeşit parfümden hoşlanıyorum. Birincisi çiçek kokuları, ikincisi ise şekerli kokular. İçinde çiçek olabilir, vanilya olabilir (ama ağır olmamak kaydı ile), turunç kokusu olabilir. Baharatlı, acı kokuları pek sevmiyorum. Tabiki hepsinde kalıcılık ve tenle uyum arıyorum.

Ziyba Çekici hakkında bilgi verecek olursam sitelerinde enerji ve şehvetin buluştuğu çarpıcı dokunuş  diye ifade edilmiş. Kendine güvenen kadının kokusu diye söylenmiş. Ziyba Ziynet’i denemedim ama Ziyba süslü’yü ve Ziyba Çekici’yi denemiş biri olarak en yoğun iddialı koku diyebilirim. Süslü daha yumuşak bir koku iken Ziyba Çekici daha iddialı bir koku. Üst notalarda sümbül, sicilya limonu, yeşil elma;
orta notalarda yasemin, bambu, beyaz gül; alt notalarda sedir, misk, amber bulunuyor. Şekerli bir koku olduğunu düşünüyorum. Çiçek kokularını içinde barındırsa da ağır bir koku ortaya çıkarmadan amber ve misk’te kullanılmış. İlk sıktığınızda şekerli halini daha yoğun alsanızda zamanla çiçek kokusu daha baskın oluyor. Kokuyu sıktığınızda hiçbirzaman yoğun misk amber kokusu almıyorsunuz.

Ziyba Süslü’nün kalıcılığını çok iyi bulmamıştım. Sebebi de zaten daha hafif bir koku olması idi. Ziyba Çekici gerçekten adı gibi çekici bir parfüm. Kalıcılığıda bence gayet iyi. Kullandığım pek çok parfümden iyi hatta. Ziyba Çekici’nin Odak parfümeri’nin kendi sitelerinde ki satış fiyatı 69 TL. 100 ml ve bu kalıcılıkta bir parfüm için gayet makul bir meblağ.

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Diğer parfüm incelemeleri için tıklayabilirsiniz.

Yves Rocher Quelques Notes d’Amour

Yves Rocher Tendre Jasmin

Yves Rocher Moment de Bonheur

Bvlgari Omnia Crystalline

Ralph Lauren Midnight Romance

 

 

 

 

Toplam Ziyaret: 975 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir